Stronę odwiedziło:
226958
osób
od 20.09.2006

 
na spacer, na ryby, na grzyby i na ... żubry
Dodano: 16 czerwiec 2010

na spacer, na ryby, na grzyby i na ... żubryPogoda dopisuje. Prawie cały czas świeci słońce.
Warto więc wybrać się na spacer do okolicznych lasów, a może przytrafi nam się ciekawa niespodzianka.
Choć to dziwna pora ale pojawiły się już pierwsze grzyby, można znaleźć całkiem sporo kozaków, a jak komuś dopisze szczęście to i nawet prawdziwka. Osobiście widzieliśmy tylko kilka prawdziwków ceglastoporych ale miejscowi grzybiarze chodzą już z wiadrami pełnymi borowików (podobno jest ich dużo w bukowych zagajnikach).

Na wytrawnych spacerowiczów w pobliskich lasach czekają też inne niespodzianki.
Ostatnimi laty teren intensywnie penetrują żubry. W okolicy bowiem mamy dwa wolnościowe stada żubrów, jedno między Wałczem, a Mirosławcem, drugie na Poligonie Drawskim (początkowo introdukowane w okolicach Dobrej i Łobza ale najwyraźniej tam im się nie spodobało i przemieściły się na poligon).
W tym roku podczas leśnych wędrówek przytrafiły się nam już dwa spotkania "oko w oko" z tymi dostojnymi zwierzętami, a tropy, odchody i inne ślady bytności żubrów można dostrzec praktycznie na każdym kroku.

Sandacze z jeziora Lubie
Sandacze złowione w tym miesiącu w jeziorze Lubie
Czerwiec to również świetna pora na rybki. W jeziorze Lubie super bierze szczupak i sandacz. Warto więc wybrać się łódką na polowanie na dużego drapieżnika tym bardziej, że w tym roku nie ma zbyt wielu wiosenno-letnich burz (jakoś szczęśliwie nas omijają) ani silnych wiatrów więc i jezioro spokojne.
W okolicznych rzekach jak szalone biorą natomiast pstrągi potokowe, a dla bardziej leniwych w okolicy (w tym w samym Lubieszewie) są stawy rybne gdzie można połowić pstrągi bez potrzeby przedzierania się poprzez knieje.


wstecz
powered by agroCMS
zaprzyjaźnione strony: Agroturystyka | Pojezierze Drawskie