Stronę odwiedziło:
226944
osób
od 20.09.2006

 

POŁOŻENIE GOSPODARSTWA

Gościniec "Ostoja" położony jest w środkowej części Pojezierza Drawskiego nad drugim co do wielkości jeziorem Pojezierza - Jeziorem "Lubie". Jest to duże jezioro rynnowe o powierzchni 1439 ha i długości 14,1 km, przepływa przez nie rzeka Drawa. Na jeziorze znajduje się 5 wysp.
Północne brzegi jeziora (oprócz wschodniego krańca) są częściowo bezleśne, południowe natomiast całkowicie zalesione (zaczyna się tam słynny Poligon Drawski - największy poligon NATO w Europie). Jezioro Lubie posiada doskonałe warunki do łowienia ryb i uprawiania sportów wodnych. Wzdłuż całego brzegu jeziora biegną trasy wycieczek pieszych i rowerowych.
Gościniec położony jest na obrzeżu wsi w pewnym oddaleniu od jej zwartej zabudowy (500 m). Do własnej plaży położonej w malowniczej zatoce jeziora Lubie jest 700m. Przy naszej plaży znajduje się pomost, wydzielony bojami brodzik dla dzieci, wiata grillowa, krąg na ognisko oraz WC. Do dyspozycji gości jest parking dla kilku samochodów. Przy pomoście cumują nasze łódki. Okoliczny krajobraz jest bardzo malowniczy i charakteryzuje się licznymi pagórkami i dużą ilością lasów i jezior. Najbliższym miastem jest Złocieniec znajdujący się w odległości 11km.

Plaże i miejsce cumowania naszej łodzi Plaże i miejsce cumowania
naszej łodzi
Jezioro Lubie Jezioro LubieDom od strony drogi Dom od strony drogiWidok na gospodarstwo Widok na gospodarstwoprywatna plaża nad jeziorem Lubie prywatna plaża nad jeziorem
Lubie

powered by agroCMS
zaprzyjaźnione strony: Agroturystyka | Pojezierze Drawskie