Stronę odwiedziło:
230144
osób
od 20.09.2006

 

DRAWA - SPŁYWY KAJAKOWE

Spływ na canoeDrawa to najdłuższa rzeka Pojezierza Drawskiego. Ma ona 186 km długości i wypływa z jeziora Górnego, położonego 150m npm. w rezerwacie krajobrazowym "Dolina Pięciu Jezior". W swoim górnym biegu płynie polodowcową doliną wśród wzniesień moreny czołowej, później przez Drawski Park Krajobrazowy, przepływa przez jezioro Drawsko, kilka mniejszych jezior, dążąc w kierunku zachodnim przepływa przez Złocieniec, i dalej do jeziora Lubie. W swoim biegu przebija sie przez pasmo wzgórz morenowych płynąc wśród lasów. Następnie przedostaje się przez Poligon Drawski. W dolnym biegu przepływa przez Drawieński Park Narodowy.
W sumie przepływa przez 19 jezior i uchodzi do Noteci poniżej Krzyża na poziomie 28m npm. Spadek na szlaku wynosi 67 cm/km. Na przebycie całej Drawy potrzeba 8 dni (jednak warto poświęcić na to 2 tygodnie).
Trzykrotnie (w latach 1955-67) Drawą płynął Papież Jan Paweł II, wówczas ks. Karol Wojtyła. Dla upamiętnienia tego faktu szlak Drawy nazwano im. ks. Kardynała Karola Wojtyły. Szlak uznawany jest za najpiękniejszy w Polsce.
Gościom OSTOI szczególnie polecamy najciekawszy odcinek z jeziora Lubie do granicy Poligonu Drawskiego. Jest to spływ 1-dniowy (na przebycie tego odcinka potrzeba 5-6 godzin). Na miejscu posiadamy kajaki i organizujemy spływy kajakowe. Zapewniamy również transport kajaków i uczestników spływu.

rzeka k. Drawska rzeka k. Drawskaodcinek w lesie odcinek w lesiejak górska rzeka jak górska rzekaujście Drawy do jeziora Lubie ujście Drawy do jeziora Lubiespływ kajakowy spływ kajakowyrozlewiska Drawy rozlewiska DrawyStanica Wodna w Złocieńcu Stanica Wodna w Złocieńcu

powered by agroCMS
zaprzyjaźnione strony: Agroturystyka | Pojezierze Drawskie